O21/141
Petr Dillinger (1899-1954)
KOMEDIANTI
Litografie, 23,5x13,5 cm (výřez pasparty), 38x28 cm (rám), tužkou sign., čísl. "5/100". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Petr Dillinger - malíř, grafik, ilustrátor. Byl žákem F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a M. Pirnera a M. Švabinského na AVU. Po absolutoriu studoval u F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; jeho zájem se orientoval na volnou grafiku, oblíbil si zejména dřevoryt. Věnoval se i návrhům poštovních známek, ilustroval knihy. Je zastoupen v Národní galerii v Praze nebo v Moravské galerii v Brně.