O21/151
Jaroslava Pešicová (1935-2015)
TROJICE PF
1982
Mezzotinta, 12x20,9 cm, tužkou zn., čísl. a sign. "P.F. 1984, 29/100 J. Pešicová".
Mezzotinta, 15,7x22,2 cm, tužkou zn. "P.F. 1983".
Mezzotinta na ručním papíru, 15,5x21 cm, tužkou zn.
Na rubu razítko "Osobní sbírka Alexandr Skalický st".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Jaroslava Pešicová - česká malířka, grafička a ilustrátorka. Studovala na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze (1950–1954), obor ilustrace u prof. K. Millera. V roce 1960 absolvovala AVU, kde se pod vedením V. Sychry věnovala monumentální malbě. Od téhož roku spolupracovala se sochařem a svým budoucím manželem F. Štorkem. Byli členy umělecké skupiny Etapa. Na konci 60. let se začala věnovat figurativní tvorbě a následně též grafice. Od roku 1975 spolupracovala s ateliérem tapisérií Marie Teinitzerové v Jindřichově Hradci. Od r. 1990 byla členkou SČUG Hollar. V roce 1967 získala cenu nakladatelství Odeon na I. pražském salonu, r. 2003 pak Evropskou cenu za uměleckou a kulturní činnost od Evropské unie umění. V prosinci 2017 vydala Česká pošta známku na motivy její olejomalby.