O21/165
Vladimír Suchánek (1933)
THEATRUM HUMANUM
1984
Soubor obsahuje 10 barevných litografií s verši Karla Sýse, přeložených do německého jazyka Thomasem Knaufem. Celkem 12 volných listů, z toho 10 číslovaných, uložených v papírovém ochranném pouzdře. Litografie (11,5x14 cm) adjustovány na podkladovém kartonu, signovány tužkou. Vyšlo v edici Mare Liberum, nákladem 100 číslovaných exemplářů. Výtisk má číslo E. A. Vel. 29x20,5 cm.
Stav: List číslo 1 v horní části natržený a ohnutý (3 mm).
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.