O21/170
ALBUM LYRA PRAGENSIS
1971
Vel. 8°, 22x14 cm. Soubor obsahuje 8 různých grafických technik (litografie, suchá jehla, rytina, dřevoryt – různé rozměry) různých autorů (C. Bouda, J. Istler, J. Jedlička, J. John, J. Liesler, Z. Sklenář, J. Švengsbír, L. Wagner). Kromě J. Jedličky všechny tužkou signované a některé i datované. Úvod napsal dr. František Dvořák. Vydala Lyra Pragensis, komorní sdružení pro hudbu, poezii a výtvarné umění, Státní divadelní studio – Reduta, Praha. Volné listy bez vazby v deskách. Listy s rytinami na rubu tužkou číslovány rukou A. Skalického.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.