Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Soubor 11 grafik

O21/193

SOUBOR 11 GRAFIK

Ocelorytina na papíru, 27,5x19,7 cm, sign. a zn. pod tiskovou plochou "Engraved by W. T. Fry, THE DREAM OF HUMAN LIFE, From the Original Picture By Michael Angelo Buonarotti in, The National Gallery N° 48. Jones & C° Temple of the Muses, Finsbury Square, London". Ocelorytina na papíru, 20x27,5 cm, sign. a zn. pod tiskvou plochou "Engraved by T. Nicholson, This Plate of THE BLIND FIDDLER is Engraved from the original picture by David Wilkie, R. A. by the express permission of Moon Boys & Graves the proprietors of the Copyright fot the use this series of The National Gallery alone N° 59.". Ocelorytina na papíru, 19x25,5 cm, sign. a zn. pod tiskovou plochou "Engraved by W. Holl, CEPHALUS AND AURORA. From the Original Picture by Nicholas Poussin in The National Gallery N° 70. Jones & C° Temple of the Muses, Finsbury Square, London". Ocelorytina na papíru, 18x25,5 cm, sign. a zn. pod tiskovou plochou "Engraved by S. S. Smith. A BACCHANALIAN DANCE. From the Original Picture by Nicholas Poussin in The National Gallery. N° 60. Jones & C° Temple of the Muses, Finsbury Square, London". Ocelorytina na papíru, 20x27,5 cm, sign. a zn. pod tiskovou plochou "Engraved by J. C. Bentley. LANDSCAPE AND CATTLE. From the Original Picture by Guyp in The National Gallery. N° 76. Jones & C° Temple of the Muses, Finsbury Square, London". Dřevoryt na papíru, 20x15 cm, sign. a dat. vlevo dole "KpK 13". Litografie na papíru, 20x15,4 cm, dat., sign. a zn. tužkou pod tiskovou plochou "p. f. 1953, Viktor Stretti, 216/52". Litografie na papíru, 22,5x 27,8 cm, zn. "Claude Monet, Procédé & Imp. Georges Petit Vues de Hollande". Lept na papíru, 30x25 cm, sign. a zn. v tiskové ploše "D. Neuberger inv., G. C. Einmart del. et. fc." Litografie na papíru, 28,6x36,4 cm, čísl. vpravo nahoře "N°15", zn. a sign. pod tiskovou plochou "LeGuay del., Raphael inv., Litho. Engelmann" a sign. a dat. tužkou pod paspartou "Bohumír Engelmann, 1788-1839 Paříž, umělec, litograf a kreslíř, incunabule". Paspartováno. Litografie na papíru, 28x36,4 cm, čísl. vpravo nahoře "N°22", zn. a sign. pod tiskovou plochou "LeGuay del., Raphael inv., Litho. Engelmann" a sign. a dat. tužkou pod paspartou "Bohumír Engelmann, 1788-1839 Paříž, výtečný kreslíř umělec, litograf, incunabule". Paspartováno. Některé listy nesou známky stáří v podobě zažloutlých listů, skvrn a roztřepených okrajů.