Hlavní stránka > Aukce > 23. Bibliofilská online aukce > Soubor exlibris

O23/221

Různí autoři

SOUBOR EXLIBRIS

Převážně 1. pol. 20. stol.
Kolekce více než 650 ex libris různých autorů a majitelů z Čech, ale i z řady dalších evropských států (Španělsko, Portugalsko, Švédsko, Itálie, Belgie, Nizozemsko...), různé rozměry a techniky (lept, dřevoryt, litografie...), většina nedatována, datované mají rozmezí 1898-1950. Zastoupení autoři: M. Švabinský, K. Svolinský, J. Váchal, M. Florian, J. Köhler, E. Milén, P. Dillinger, K. Pekárek, A. Hrabal, V. Cinybulk... Zastoupení majitelé: Stanislav Gajdošík, Mojmír Helcelet, Olga Scheinpflugová, Jindřich Svoboda, Olga Svobodová, Petr Dillinger, Vojta Náprstek, Antonín Trýb, Bedřich Beneš Buchlovan... Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka