O4/0068
Ludvík Siegel (1891-1956)
ČTVEŘICE KRESEB
Lesní potok. Akvarel na kartonu, 210x295 mm (výřez pasparty), sign. vlevo dole "L Siegel.". Rámováno, zaskleno. Modlící se stařenka. Akvarel na kartonu, 240x165 mm, sign. a dat. vlevo dole "L Siegel 1915". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Hrad Buchlov. Akvarel na kartonu, 300x280 mm, sign. vpravo dole "L Siegel.". Rámováno, zaskleno. Stavení. Akvarel na kartonu, 220x275 mm, sign. a dat. vpravo dole "L Siegel 1948.". Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny Jarka Štancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928. Rámováno, zaskleno. Stav A.