O4/0118
Libor Jaroš (1960)
ŽELEZNÁ BOHYNĚ
1996
Kombinovaná technika - pastel a propalovaný papír adjustovaný na sololitu, 700x500 mm, sign. a dat. uprostřed dole tužkou "Libor Jaroš 1996", zn. na zadní straně "Libor Jaroš Železná Bohyně 1996". Libor Jaroš - moravský malíř a restaurátor, rodák ze Zlína. V r. 1977 se vyučil malířem. Poté absolvoval SUPŠ v Brně (1981). Od r. 1984 začal spolupracovat s Uměleckými řemesly Brno jako restaurátor. Od r. 1993 se stal členem TT klubu, r. 2001 pak jeho předsedou. Absolvoval celou řadu kolektivních i samostatných výstav (od r. 1981), jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách v Česku i v zahraničí. Věnuje se rovněž teoretické, přednáškové činnosti, publikuje. Od r. 1999 žije v Žatčanech na Brněnsku.
Zaskleno.