Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ut non confundar

O4/0200

Giovanni Francesco Romanelli, následovník (1610-1662)

UT NON CONFUNDAR

Olej na plátně, 102x74,5 cm, nesignováno. Rámováno. Obraz podle oblíbené předlohy Giovanni Francesca Romanelliho ze 17. století. V otevřené knize, kterou v rukou drží mladá dívka, je zřetelný latinský nápis "Ut non confundar" - část verše 80 žalmu 119 Starého zákona (ČEP) v českém znění zní "Ať nejsem zahanben". Stav C. Na obraze byly provedeny tři restaurátorské sondy.