Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pastýřka se stádem ovcí v horské krajině

O4/0208

Edmund Mahlknecht (1820-1903)

PASTÝŘKA SE STÁDEM OVCÍ V HORSKÉ KRAJINĚ

Olej na plátně, 67x95 cm, sign. vlevo dole "Mahlknecht.". Rámováno. Edmund Mahlknecht - známý vídeňský malíř. V roce 1836 absolvoval na vídeňské Akademii výtvarných umění u J. Mössmera a F. Steinfelda, krajinomalbu dále studoval u A. Hansche. Svá díla Mahlknecht pravidelně vystavoval na výročních výstavách vídeňské Akademie výtvarných umění a v roce 1879 se mu dostalo uznání na Světové výstavě v Sydney. Mezi nejznámější patří jeho krajiny a zvířata, charakteristický je menší formát děl. Stav A.