O4/0224
Oskar Heller (1870-1938)
DÍVENKA S PSÍČKEM
1905
Olej na plátně, 55x70,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "Osk. Heller. 05". Rámováno. Oskar Heller - olomoucký malíř židovského původu, věnoval se především krajinomalbě a zátiší. Pozdější Hellerova tvorba byla poznamenána snahou o divácký efekt. Autor vystavoval po roce 1922 své práce v rámci olomoucké sekce německého spolku výtvarníků Metznerbund (Verband deutscher Kunstschaffender in der Tschechoslowakei, Kreisvorstand Olmütz), pojmenovaného podle sochaře Franze Metznera (1870–1919). Po krátkou dobu stál i v jeho čele.