Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dívenka s psíčkem

O4/0224

Oskar Heller (1870-1938)

DÍVENKA S PSÍČKEM

1905
Olej na plátně, 55x70,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "Osk. Heller. 05". Rámováno. Oskar Heller - olomoucký malíř židovského původu, věnoval se především krajinomalbě a zátiší. Pozdější Hellerova tvorba byla poznamenána snahou o divácký efekt. Autor vystavoval po roce 1922 své práce v rámci olomoucké sekce německého spolku výtvarníků Metznerbund (Verband deutscher Kunstschaffender in der Tschechoslowakei, Kreisvorstand Olmütz), pojmenovaného podle sochaře Franze Metznera (1870–1919). Po krátkou dobu stál i v jeho čele. Stav A.