Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Žena s košíkem ovoce

O4/0245

František Kaláb (1908-1950)

ŽENA S KOŠÍKEM OVOCE

1931
Olej na plátně, 61x46 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo nahoře "Kalab 31". Rámováno. František Kaláb - brněnský malíř, sochař, scénograf, ilustrátor, grafik. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Jaroslava Bendy a na Akademii výtvarných umění u Otakara Nejedlého, dále také na Academie moderne v Paříži u Alaina Marchanda. Jako sochař vytvářel monumentální plastiky, volné plastiky i portrét, jako malíř se věnoval především figuře, zátiší a portrétům. Stav A.