Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zápasníci

O4/0298

Libor Jaroš (1960)

ZÁPASNÍCI

2006
Akryl na plátně, 40x50 cm, zn., dat. a sign. na zadní straně "ZÁPASNÍCI 2006 L. Jaroš". Libor Jaroš - moravský malíř a restaurátor, rodák ze Zlína. V r. 1977 se vyučil malířem. Poté absolvoval SUPŠ v Brně (1981). Od r. 1984 začal spolupracovat s Uměleckými řemesly Brno jako restaurátor. Od r. 1993 se stal členem TT klubu, r. 2001 pak jeho předsedou. Absolvoval celou řadu kolektivních i samostatných výstav (od r. 1981), jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách v Česku i v zahraničí. Věnuje se rovněž teoretické, přednáškové činnosti, publikuje. Od r. 1999 žije v Žatčanech na Brněnsku. Stav A.