O4/0500
IMMACULATA
Morava
1. pol. 18. stol.
Dřevěná polychromovaná skulptura, lipové dřevo, celoplošně zdobené polychromií a zlacením na křídovém podkladu. Ikonografický typ Madony stojící na zeměkouli, pravou nohou spočívající na hlavě hada - rajského pokušitele. Spolu: osmihranný sokl z dubového dřeva. Výška sochy 90 cm. Celková výška (s podstavcem) 181 cm.
Stav restaurováno.