O4/0516
SALONNÍ VITRÍNA S NÁSTAVBOU, GIOVANNI BATTISTA GATTI - NÁSLEDOVNÍK
Itálie, Toskánsko
70. léta 19. stol.
Jednodveřová, ze tří stran prosklená vitrína s portálovou nástavbou s dvojicí bočních polic. Ebonizované dřevo celoplošně intarzované slonovinou, doplněné soustruženými prvky ze slonoviny. Salonní kus nábytku vycházející, z řemeslně náročné tradice výroby italského nábytku pozdní renesance, oživené v Toskánsku v druhé polovině 19. století nejvýznačnější postavou toskánského nábytkářství, Giovannim Battistou Gattim (1816-1889). 97x188x44 cm.
Stav restaurováno.