Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Flakon biedermeier

O4/0629

FLAKON BIEDERMEIER

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Fasetovaný flakon zvonovitého tvaru s rozšířenou šestilistou bází a límcovitým hrdlem, zelené sklo, foukané do formy a broušené, zátka kopíruje tvar nádobky, na spodní straně dna hvězdice a kaménkové brusy. V. 13,8 cm. Značeno inventárními čísly a štítky. Stav C. Odštěpky na zátce, hrdle a základně.