O4/0636
DÓZA NA FLAKONY (CUKŘENKA)
Severní Čechy, 1. čtvrt. 19. stol.
Dóza hranolového tvaru ze silnostěnného bezbarvého skla, celoplošně zdobená diamantovými brusy, ze spodní stany dna pak hvězdicovitým, odklopné víko na dekorativní mosazné zlacené montáži.
9,5x13,5x8 cm.
Srov. Das Böhmische Glas 1700-1950, Band II, Passau 1995, s. 17 a n.