O4/0752
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger Landesbefugte Porzellan- und Steingutfabrik,
1. třetina 19. stol.
Šálek zvonovitého tvaru na třech stylizovaných lvích tlapkách, převýšené volutové ucho k tělu šálku přisedá reliéfní palmetou. Na pohledové straně barevně malovaný výjev žehnajícího Krista se zářícími ranami po hřebech na rukou, ostatek plochy je pojednán zlacenou štafáží s florálními motivy; hlubší podšálek se stejným zlaceným dekorem.
V. šálku (ucha) 13,5 cm, Ø talířku 17 cm.
Podglazurní kobaltová značka meče.
Stav restaurováno.