O4/0754
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
20. - 30. léta 19. stol.
Zvonovitý šálek empírového tvaru s převýšeným volutovým uchem s reliéfním perlovcem, na vyšší patce a s hlubším podšálkem, bílý porcelán, zdobený světle růžovým fondem, bohatým zlacením a štafáží s florálními ornamenty, na pohledové straně německý nápis: "Nimm`s freundlich an."
V. šálku 11,5 cm, Ø talířku 14,5 cm.
Modré podglazurní značky žezla, na podšálku vtlačené č. "87". Stav A.