O4/0762
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, 1. pol. 19. stol.
Zvonovitý šálek empírového tvaru na vyšší patce, s lehce projmutým okrajem, volutovým uchem přisedajícím k tělu šálku reliéfní palmetou a hlubším podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně barevně malováno na polevě motivem kytice fialek, zlacené obruby a část. i interiér šálku.
V. šálku 8 cm, Ø talířku 13,5 cm.
Na podední talířku značeno rytým č. "2".