O4/0766
ŠÁLEK S VEDUTAMI
Patrně Německo, Volkstedt-Rudolstadt, zač. 20. stol.
Šálek čtyřlistého tvaru na nízké patce, s drobným uchem a obdobně tvarovaným podšálkem, bílý porcelán, barevně malované přístavní veduty se stafáží ve čtyřlistých kartuších s orientalizujícím dekorem, ostatek plochy vyplňují pestré květy a bohatá zlacená štafáž.
V. šálku 5 cm, podšálek 13,5x12,8 cm.
Modré podglazurní značky "R".