O4/0776
ČAJOVÁ SOUPRAVA
Čechy, 2. pol. 19. stol.
Souprava čajové konvice, mléčenky a cukřenky hruškovitých tvarů s volutovými uchy na nízké patce a šesti zvonovitých šálků s podšálky, bílý porcelán, zdobeno světle tyrkysovým fondem, malbou pestrými květinovými motivy a ptáčky, zlacená štafáž florálních ornamentů.
V. max. 19 cm (konvice), Ø podšálku 15,5 cm.
Zn. zlatě psaným č. "1813".