Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dekorativní talíř "Ludvík XVI."

O4/0785

DEKORATIVNÍ TALÍŘ "LUDVÍK XVI."

Německo, Hohenberg, Kunstabteilung Dresden, Porzellanfabrik C. M. Hutschenreuther, zač. 20. stol.
Mělký kruhový talíř s obloučkovým okrajem, bílý porcelán, v zrcadle pestře malovaná stylizovaná portrétní miniatura Ludvíka XVI., široký plochý okraj je zdoben reliéfním zlacením na kobaltovém podkladu ve stylu sèvreského porcelánu. Ø 24,3 cm. Vtlačená značka štítu s korunou a č. "24" (obtížně čitelná). Stav B.