Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zahradnice

O4/0796

Michael Victor Acier (1736-1799)

ZAHRADNICE

Německo, Míšeň, Staatliche Porzellan Manufaktur, 1934-1945 (návrh 1778)
Dekorativní plastika malé zahradnice hrající na loutnu, stojící na nízkém čtvercovém podstavci s opěrkou v podobě skalky, bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily. Michael Victor Acier - sochař francouzského původu, studoval na pařížské akademii. V roce 1764 se přestěhoval do Drážďan, poté začal pracovat pro míšeňskou porcelánku. Zde se stal postupně nejvýznamnějším modelérem po J. J. Kändlerovi, který zemřel roku 1775 a jehož vystřídal na postu vedoucího modeléra. V. 10,5 cm. Modrá podglazurní "Schwertermarke", ryté č. modelu "G.11". Stav restaurováno.