Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Sv. Jan Nepomucký

O4/0905

SV. JAN NEPOMUCKÝ

Střední Evropa, 18. stol.
Kabinetní plastika představuje apoteózu sv. Jana Nepomuckého. Figura poloklečícího světce v sutaně, rochetě a almuci, s biretem na hlavě, pravou rukou na srdci a levou držící kříž, minuciózně řezaná ze slonoviny, v. 19 cm. Osazeno na dynamicky zvlněné oblakové podstavě z polychromovaného dřeva, na níž jsou adjustovány další světcovy atributy: rozevřená kniha ze slonoviny a pětice hvězd z pozlaceného kovu, to vše je upevněno na vyšším trojbokém volutovém soklu z mořeného dřeva, celková v. 34,5 cm. Zespodu značeno papírovým sbírkovým štítkem. Stav restaurováno.