O4/0971
Rakousko, Vídeň, Victor Nuber (činný 1891-1905)
POHÁR HISTORISMUS
konec 19. stol.
Dekorativní pohár s víkem v neorenesančním stylu, křišťálové sklo zdobené broušenými olivkami a matně řezanými rozvilinami a draky, adjustováno ve stříbrné montáži s reliéfním a gravírovaným dekorem, osázené perlami a rubíny a malované barevnými emaily v technice "ronde bosse", celková v. 28 cm, R-U puncovní značky S-33, mistrovské zn. "VN", Ag 800/1000. Odnímatelné polokulovité víko je završeno figurkou malého sedícího Bakcha v podobě úchytu.
Stav A/B.
Předlohou pro tento luxusní kus byla křišťálová souprava od vídeňské firmy Lobmeyr, vytvořená k zásnubám korunního prince Rudolfa a princezny Stephanie v roce 1881.