Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Svícen

O4/1009

Hans Ofner (1880-1939)

Německo, Berlín, Berliner Elektroplate Warenfabrik,

SVÍCEN

zač. 20. stol.
Stolní svícen v tvarosloví vídeňské geometrické secese, zejména návrhů Josefa Hoffmanna pro Wiener Werkstätten, s charakteristickými motivy prolamovaných čtverečkových rastrů. Mosaz postříbřená, v. 19,2 cm, značeno výrobcem a č. modelu "4172". Hans Ofner - rakouský architekt a designér, studoval na vídeňské Kunstgewerbeschule u Josefa Hoffmanna. Navrhoval drobné kovové a skleněné stolní náčiní pro firmy Bakalowits & Sons, Argentor Werke či Wolkenstein & Glückselig Wien. Jeho díla se velmi podobají produkci Wiener Werkstätten. Stav B.