Hlavní stránka > Aukce > 5. Asiatika > Božstvo bohatství Džambhala (Jambhala)

O5/059

BOŽSTVO BOHATSTVÍ DŽAMBHALA (JAMBHALA)

Mongolsko, 18. stol.
Božstvo bohatství Kubéra Džambhala. Ochránce světa (lókapála) Džambhala koresponduje s hinduistickým božstvem bohatství Kubérou a představuje spirituální i materiální bohatství. Je zpodobněn s promykou, vyvrhující drahokamy. Cizelovaný zlacený bronz osázený korály, z nichž některé absentují, zbytky polychromie ve vlasech. V. 16,8 cm.