O5/062
POSTAVA GURUA, PATRNĚ 5. DALAJLÁMY
Mongolsko,
18. stol.
Cizelovaný bronz zlacený. Pravděpodobně se jedná o zpodobnění význačného pátého dalajlámy Ngawang Lobsang gljatso (1617-1682). Guru se silně realisticky individualizovanou tváří sedí v meditační pozici, s mudrou dotýkání se země. Na podstavci se před ním frontálně nachází hromoklín wadžra. V. 13 cm. Ex Forman coll.