Hlavní stránka > Aukce > 5. Asiatika > Bódhisattva moudrosti Maňdžušrí

O5/064

BÓDHISATTVA MOUDROSTI MAŇDŽUŠRÍ

Tibet nebo Nepál, 19. stol.
Bódhisattva moudrosti Maňdžušrí ze zlaceného, precizně cizelovaného bronzu s parciální polychromií, tváří pokrytou zlatým práškem na klihové bázi a vykládáním tyrkysy. Bódhisattva sedící v meditační pozici drží v pravé ruce plamenný meč bystrého úsudku, roztínající zlo a osvětlující nevědomost, s lotosem nad levou rukou. Bódhisattvovo roucho nese čínský archaický znak pro dlouhý život. V. 21,9 cm.