Hlavní stránka > Aukce > 5. Asiatika > Váza Higo mijagama Kiza sei 肥前宮窯

O5/160

VÁZA HIGO MIJAGAMA KIZA SEI 肥前宮窯

Japonsko, 1. pol. 19. stol.
Váza sign. Higo mijagama Kiza sei 肥前宮窯 喜三造 zhotovil Kiza v peci svatyně provincie Higo, pec dědičného mistra Fukaumi Heizaemona, barevné emaily na polevě, munuciózně vyvedený námět dle malířského stylu jamato-e, mléčně bílý střep (nigošide), v. 17 cm. Fukaumi Heizaemon   深海平左衛門 (1806-1872) se narodil ve třetím roce éry Bunka jako syn mistra Fukaumi Suminosukeho Takeharua .深海墨之助 竹治 v knížectví Hizen (dnešní prefektura Saga) Izumijama, tradice Arita. Zemřel ve čtvrtém roce éry Meidži ve věku 66 let. Signoval Tošikian sei, Kiza byla jeho raná signatura, kterou po jeho smrti převzala na čas v tištěné formě věhlasná firma Kóranša, zaměřená na export porcelánu do Evropy, založená v roce 1875 jeho nejstarším synem Suminosukem.