Hlavní stránka > Aukce > 5. Asiatika > Šavle

O5/195

ŠAVLE

Turecko - Osmanská říše, 19. stol.
Výrazně prohnutá jednosečná široká čepel klínovitého průřezu se zesíleným hřbetem typu kılıç, vyrobená z damaškové oceli. Na pravé straně čepele ražba arabské kaligrafie, částečně setřená. Příčka záštity bronzová, typického tvaru. Rukojeť ze světlé rohoviny. Dřevěná pochva potažená černou kůží, sepnutá jednou bronzovou objímkou se dvěma kroužky. D. čepele 63 cm. Celková d. 78 cm. Poškození koženého potahu pochvy. Stopy koroze na čepeli. Ohnutá záštita.