O5/202
GENDAITÓ ČEPEL V PŘÍSLUŠENSTVÍ TAČI KOŠIRAE
Japonsko,
poč. 20. stol.
Hon zukuri, čú kissaki, iori muneaktivní ko čódži hamon s hataraki, sunagaši etc., itame hada. Čepel byla zhotovena tradiční metodou ve 20. století. Koširae s motivem aoi mon (rodový znak šógunů z rodu Tokugawa) a karakusa (čínských travin) v technice učidaši (repoussé) do původně stříbřeného plechu, práce z období Meidži (1868 - 1912). D. čepele 69,9 cm.