Hlavní stránka > Aukce > 5. Asiatika > Malovaná okenice

O5/217

MALOVANÁ OKENICE

Severní Indie, Rádžastán, přelom 19./20. stol.
Polychromovaná malba, zřejmě přírodními pigmenty na tropickém dřevě, zobrazující provinční hodnostáře, prince (rádža) a jeho ženu (rani). Mimo Indii byl objekt v soukromé sbírce od počátku 20. století, 55x54 cm.