Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 7. Fotografie a práce na papíře > Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm

O7/020

↑ Zpět na položky « »

August Carl Haun (1815-1894)

ROŽNOV A FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Dvojice kolorovaných litografií s motivy krajin, jimž dominují Radhošť a Velký Javorník s vesničkami Rožnov a Frenštát v údolí a s figurální stafáží. Adjustováno na světlém kartonu s tištěnou zlatou ořízkou a popisem "Thal von Frankstadt" a označením vydavatele (Verlag von Eduard Hölzel in Olmütz), resp. na modrém kartonu s rukou psaným přípisem tuší vpravo dole „Rožnau“. 185x265 mm. Stav A.

August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »