O7/149
Marian Palla (1953)
SOUBOR TŘINÁCTI KRESEB
1989
13 kreseb tuší na pauzovacím papíru velikosti A4, adjustovaných na papíru, variabilní rozměry, sign. a dat. vpravo dole na papíru pod kresbami tužkou: "Marian Palla 1989". Názvy - MARIAN PALLA, DNES (2x), NADECHNUTÍ VYDECHNUTÍ (2x), RUKOU, ZAMETAL JSEM SNÍH, HRABAL JSEM LISTÍ, KAMENEM (2x), NEVÍM, VĚTVÍ (2x).
Marian Palla - slovenský umělec působící v Brně. Vystudoval hru na kontrabas na brněnské konzervatoři. Jeho umělecká tvorba je širokospektrální, věnuje se kresbě, instalacím či performance. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách českých galerií.