Hlavní stránka > Aukce > 7. Fotografie a práce na papíře > Železobeton

O7/162

Antonín Gribovský (1933-1989)

ŽELEZOBETON

1961
Bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 432x554 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem název díla, datace, podpis autora a další poznámka. Stav A/B.
Trhlina při horním okraji ca 9 mm, verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.

Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.