Hlavní stránka > Aukce > 7. Fotografie a práce na papíře > Surrealistická vize (bez názvu)

O7/173

Petr Lukáč (1952)

SURREALISTICKÁ VIZE (BEZ NÁZVU)

80. léta 20. stol.
Bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina adjustovaná na křídovém polokartonu. 114x142 mm (300x240 mm). Verso značeno autorským razítkem, dále razítkem "československá fotografie", tužkou přípis "bez názvu" a typografické poznámky. Na podkladovém křídovém papíru uprostřed pod fotografií strojopisně uvedeno jméno autora. Stav A.

Vystudoval SPŠ strojní v Bratislavě, amatérsky se začal fotografii věnovat v roce 1974, v roce 1982 absolvoval IVF (dnešní ITF). Ve své tvorbě Lukáč rozvíjel, zejména v 80. letech, ponejvíce precizně provedené koláže a montáže v duchu imaginativního surrealismu.