O9/115
KALAMÁŘ
Západní Slovensko, Boleráz, konec 18. - poč. 19. stol.
Stolní kalamář obdélného tvaru s předsunutou nízkou nádržkou, na čtyřech nožkách. V horní ploše kalamáře ve středu dva otvory pro brky, po stranách pak větší otvory pro válcovité nádobky na inkoust (chybí) a posýpátko, v zadní části drobný štítový nástavec s jedním otvorem uprostřed. Fajáns, bíle glazováno, modře malovaný dekor lidově stylizovaných květinových motivů a obrub, zhotoveno pod silným vlivem holíčské manufaktury.
17x13x9,5 cm.
Na podední značeno manganem "B".
Stav C/D.
Dražit na LiveBid