Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Alegorie Vody ze série Čtyř živlů

A75/027

Pieter van Avont (1600-1652)

ALEGORIE VODY ZE SÉRIE ČTYŘ ŽIVLŮ

1647
Mědirytina na papíru, 14,4x20,9 cm, značeno vpravo dole "Pet. van Auont inuenit et excudit Cum priuilegio." Jeden ze čtyř listů zobrazujících alegorii živlů, zatímco tři ostatní ryl V. Hollar, tento, ačkoliv je Hollarovi často připisován, je dílem neznámého rytce. Ref.: Parthey-Pennington 524 - zde Hollarovo autorství odmítnuto. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Pieter (Peter) van Avont - vlámský malíř, kreslíř a grafik známý především náboženskými a kabinetními malbami; spolupracoval s mnoha předními antverpskými malíři.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 2 700 Kč