Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Figurální kalamář

A75/334

FIGURÁLNÍ KALAMÁŘ

Čechy (Praha?), 2. třetina 19. stol.
Dvoudílný figurální kalamář s odpočívající dívkou na pohovce, bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily. Spodní díl obsahuje tři vyjímatelné nádobky (na inkoust, k odložení pera a posýpátko). V. 14 cm, š. 17 cm, hl. 8 cm. Neidentifikovatelné torzo značky, nečitelné nápisy. Stav A/B. Výrobní praskliny, částečně setřené zlacení, minimální odštěp na opěradle.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč