A75/334
FIGURÁLNÍ KALAMÁŘ
Čechy (Praha?), 2. třetina 19. stol.
Dvoudílný figurální kalamář s odpočívající dívkou na pohovce, bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily. Spodní díl obsahuje tři vyjímatelné nádobky (na inkoust, k odložení pera a posýpátko).
V. 14 cm, š. 17 cm, hl. 8 cm.
Neidentifikovatelné torzo značky, nečitelné nápisy.
Stav A/B.
Výrobní praskliny, částečně setřené zlacení, minimální odštěp na opěradle.
Vyvolávací cena: 4 000 Kč