Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Štramberská trúba

A57/057

Karel Němec (1879-1960)

ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA

1959 Akvarel na papíře, 430x310 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Němec 59". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Karel Němec - malíř a grafik, specialista na techniku linorytu, autor ex-libris, ilustrací a cyklů a také sgrafit. Rodák z Nového Města na Moravě. Studoval v Praze na soukromé malířské škole prof. Kalvody a na Akademii.