A57/079
Josef Loukota (1879-1967)
MAŠKARNÍ BÁL
Akvarel na papíře, 290x240 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "Jos. Loukota". Vlevo dole přípis "Novomanželům Sobkovým Vašek Pelc, 27/X 1927." Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Josef Loukota - studoval na uměleckoprůmyslové škole a na AVU v Praze u prof. Brožíka a Schweigera. Od roku 1939 byl profesorem Akademie v Praze. Provedl některé Hynaisovy dekorativní malby pro Národní muzeum. Portrétoval významné osobnosti a maloval elegantní scény ze života společnosti.