Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Muž - loď

A57/108

Salvador Dalí (1904-1989)

MUŽ - LOĎ

Litografie na papíře, 740x540 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "Dalí", vpravo dole zn. "199/300". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Španělský surrealistický malíř, působil také v Paříži. Studoval na Academia de San Fernando v Madridu (vyloučen roku 1926). Ve svém díle se vyjadřoval pomocí surrealismu využívajícího realistické malby (vliv starých mistrů), ale také filmu, fotografie a sochařství.