A57/258
Jaroslav Šetelík (1881-1955)
POHLED NA HRADČANY
Olej na plátně, 86x100 cm, sign. vpravo dole "Jaroslav Šetelík". Rámováno. Stav A.
Jaroslav Šetelík - malíř, kreslíř, narozen v Táboře, studoval v Mnichově, později u Lišky na UMPRUM v Praze a u profesora Ottenfelda na AVU, nejlepší malíř pohledů na Prahu, četné zahraniční cesty, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 obrazů určených k propagaci holandských měst, příležitostně se věnoval i nástěnné malbě, publikoval ve Zlaté Praze, byl oceněn Grand Prix na výstavě v Barceloně, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze.