Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Španělka

A57/273

Jaroslav Veris - Zamazal (1900-1983)

ŠPANĚLKA

Olej na kartonu, 56x46 cm, sign. vpravo dole "Veris Paris". Rámováno, zaskleno. Stav A/B.

Jaroslav Zamazal - Veris - studoval na pražské akademii u prof. Jana Preislera a Vratislava Nechleby, také ve Vídni a v Paříži. Věnoval se hlavně žánrovým výjevům, lidské postavě, zátiším.