Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní hodiny

A57/448

STOLNÍ HODINY

Německo, Plaue, C.G. Schierholz und Sohn / Von Schierholz´sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, po r. 1907 Dekorativní stolní hodiny ve tvaru inspirovaném vázami na pottpouri, na čtyřech volutových nožkách a čtyřbokém soklu, završené dvojicí polofigur andílků a bohatou kyticí růží, plastický aplikovaný dekor růžových květů a listů. Bílý porcelán, jemně malováno v pastelových tónech zelené, růžové a žluté, detaily zlaceny. V. hodin 31,5 cm, celková v. vč. soklu 36 cm. Modře tištěná zn. šítu s korunou a 3 dubovými listy, vtlačeně č. modelu "131 / 9", černě psané č. malíře "22.". Stav restaurováno.