A57/756
DŽBÁN
Rusko, Petrohrad 1. čtvrtina 20. stol. Karafa z bezbarvého skla zdobeného ve spodní části kaménkovým brusem a protáhlými olivkami na hrdle, hvězdicí na dně a fasetami na patce je opatřena dekorativní montáží z bílého kovu na hrdle - s odklopným víkem a pravoúhle zalomeným uchem, pojednanou ve výrazně plastickém akantovém tvarosloví doplněném volutami, částečně zlaceno. 2. kokošnikový punc, mistr. značka "ЯA" (Fin Karl Gustaf Hjalmar Armfeldt, do r. 1916 činný pro firmu Fabergé). V. 32 cm. Stav A.