Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dóza s motivem koní

A57/766

DÓZA S MOTIVEM KONÍ

Rusko, Moskva 1908-1926 Stříbrná dóza oválného půdorysu, s víkem na stěžejce, vyzlacený interiér i dno, bohatý reliéfní dekor tří koňských hlav na květinovém pozadí, oči vykládané almandiny, ostatek plochy je vyplněn drobnějšími motivy květů, hvězd, měsíčků a florálních a geometrických ornamentů v barevném cloisonné emailu. Druhý kokošnikový punc, mistrovská značka "ФP" (Fedor Rückert?), kruhová značka s ruským imperiálním orlem. Ag 88 zolotniků (916/1000). Celková (hrubá) hmotnost 374,80 g, 12x9x4,5 cm. Osvědčení puncovního úřadu. Stav A/B.