Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Křesadlová lovecká puška

A57/948

KŘESADLOVÁ LOVECKÁ PUŠKA

18. stol. Osmihranná ocelová hlaveň v třetině délky přechází římsou do válcové s hladkým vývrtem ráže 16 mm , osazená ocelovou muškou. Značená čtyřmi stylizvanými liliemi, jménem "POSER s korunkou a stylizovanou figurou koně. Na dnovém šroubu vyrytá číslice "2". Křesadlový zámek hladký, nezdobený, mechanicky plně funkční. Veškerá garnitura z bronzového zlaceného plechu. Na zámkové protidesce motiv jezdce spadlého z koně. Na palcovém štítku a lučíku spouště medailon s portrétem císaře. Pažba z ořechového dřeva zdobena řezbou v barokním stylu. Nabiják vložený pod hlavní, zakončen rohovinovou hlavicí. Celková délka 145 cm. Stav A.